Welcome to the Massachusetts Elks Association
Massachusetts Elks Association of the Benevolent and Protective Order of Elks

Grand Lodge Officers & Commiteemen

 

Grand Lodge Speakers & Committeemen

Meet our Grand Lodge Speakers for the 2018-2019 Year.

 

GRAND LODGE OFFICERS AND COMMITTEEMEN

Grand Lodge Sponsor
Michael F. Zellen - Saugus/Everett #642

Grand Forum Justice
Francis X. Olivieri - Winthrop Lodge #1078

 Grand Lodge Ritualistic Committeeman
Kenneth D. Rice - Saugus/Everett #642

Grand Lodge Judiciary Committeeman
Robert J. Van Campen - Saugus/Everett #642

-- AREA SPECIAL REPRESENTATIVES --

Area 1

East Central – West – West Central

Ronald P. Lanzoni

Norwood #1124

Craig Shurt.jpg

Area 2

Circle – Metropolitan West – South

Craig Shurtleff

Wareham/New Bedford #73

Harry see.jpg

Area 3

East – Metropolitan North – North

Harry L. See

Tewksbury/Wilmington #2070


DISTRICT DEPUTY GRAND EXALTED RULERS

DISTRICT DEPUTY ESQUIRE

Circle District

Mary Evans                                                                     Rosemary Theberge                                   
Randolph #2130                                                                              Randolph #2130

East District

Juan C. Orozco (Julie)                                                                    Paul A. Blanchard (Kyle)                                             
Saugus/Everett #642                                                                       Wakefield #1276     

East Central District

Michael F. King                                                                                William J Plasko Jr. (Ann)
Hudson/Concord #959                                                                    Norwood #1124

Metropolitan North District

Anne Marie Gardner (William)                                                      Mary J. Mahoney    
Winthrop #1078                                                                                Revere #1171

Metropolitan West District

Lawrence M. Crapo (Susan)                                                          Jaclyn Ann Greenwood (David)
Brookline #886                                                                                 Boston #10

North District

Marie J. Harvey                                                                                Beverly Cahoon
Chelmsford #2310                                                                           Newburyport #909

South District

Stephen G. Curran (Deborah)                                                       Laura M LeFebvre (Cliff)                           
Fall River #118                                                                                 Middleboro #1274

West District

Matthew Holmes                                                                              Melissa Martin (Bernard)
Springfield #61                                                                                 Adams #1335

West Central District

Stephen Dacyczyn (Judith)                                                            Timothy Landry                                           
Montague #2521                                                                              Gardner #1426

 

 

PGERS MA.png